Koordynator: Natalia Głowala

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć tanecznych.

Instruktor: Monika Tom

Zajęcia baletowe dla dzieci (6-9 lat), 30 zł/mies.
Zajęcia obejmują naukę techniki tańca klasycznego, a także przygotowywanie choreografii na różne okazje.

Instruktor: Natalia Głowala

„Street Crew” = Star Crew + Lost Dreamers (7-17 lat), 40 zł/mies. (grupa zamknięta)
Zajęcia taneczne przeznaczone dla grupy zaawansowanej, nastawione zarówno na rozwój indywidualny, jak i grupowy. Połączenie akrobatycznych ewolucji i sekwencji breakdance z choreografią street style. Program oparty na ćwiczeniach pobudzających wyobraźnię i ułatwiających poruszanie się w przestrzeni, a także podnoszących świadomość własnego ciała. Nauka poprzez wspólną pracę nad układami tanecznymi i elementami styli streetowych. Uczestnicy docelowo przygotowywani są do reprezentowania CK na zawodach i pokazach ogólnopolskich.

Hip Hop – grupa turniejowa FaceToFace (7-17 lat), 40 zł/mies. (grupa zamknięta)
Zajęcia przeznaczone dla osób, których umiejętności taneczne osiągnęły już wysoki poziom. W trakcie zajęć hip-hopowych tancerze uczą się bardziej skomplikowanych kombinacji kroków, poznają ciekawe i rozwijające choreografie oraz wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce. Muzyka wpisująca się w klimat, zabawa, nauka i przede wszystkim dobra energia! – wszystko to towarzyszy nam w trakcie lekcji. Głównym celem zajęć jest opanowanie trudnych sekwencji ruchowych, które składają się na wcześniej przygotowaną choreografię. Nasz hip hop łączy szeroko rozumianą nową szkołę z korzeniami hip hopu „Old School”. Grupa FaceToFace to drużyna reprezentująca CK na pokazach lokalnych i w zawodach ogólnopolskich.

Zespół taneczny „SZAFIR” (6-11 lat), 40 zł/mies.
Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami baletu i tańców ludowych. W trakcie zajęć prezentowane i wspólnie wykonywane są ćwiczenia poprawiające rytmikę, świadomość własnego ciała i poruszanie się w przestrzeni. Dzieci mają okazję poznać podstawy różnych styli tanecznych, ucząc się poprzez zabawę i współpracę. Celem zajęć jest rozwój dzieci pod kątem tanecznym, tworzenie choreografii opartej na wcześniej wyuczonych krokach i przygotowanie grup do występów okolicznościowych organizowanych przez CK.

Grupa spektaklowa (6-18 lat), 30 zł/mies.
Tworzenie spektaklu tanecznego o charakterze taneczno-muzycznego show od podstaw. Grupa Spektaklowa działa w CK już od pięciu lat i ma na swoim koncie już kilka projektów wystawionych na dużej scenie, m.in: Dwa światy, Twist, Tacy Sami, ToNieMy, Linia Życia, Światło. Grupa przez cały rok wspólnie przygotowuje widowisko, które później prezentowane jest na deskach sceny sali widowiskowej dla mieszkańców Świecia oraz dzieci i młodzieży z placówek oświatowych.

Zespół taneczny „SHOW” (10-15 lat), 40 zł/mies.
Grupa, którą tworzą uczestnicy o dłuższym stażu praktyki tanecznej, której stylistyka opiera się na stylach Jazz i Modern Jazz. W trakcie zajęć młodzi tancerze poznają i uczą się trudniejszych elementów powyższych styli oraz ćwiczą wcześniej przygotowane choreografie złożone z sekwencji ruchów i przejść.

Dorośli tańczą – grupa turniejowa (18+), 50 zł/mies.
Grupa taneczna „Dorośli tańczą” powstała dwa lata temu, ma już jednak na swoim koncie liczne występy, pokazy oraz miejsce na podium na Ogólnopolskich zawodach „Solo-Duet” w Bydgoszczy. Zajęcia prowadzone są w oparciu o dwa style taneczne „Swing” i „Salsę”. Grupa liczy 14 osób i swoją energią oraz pasją zjednała sobie publiczność.

Dorośli tańczą II (18+), 50 zł/mies.
Grupa taneczna stworzona z myślą o naszych dorosłych. Zajęcia prowadzone w rytmach salsy i swingu. Nauka kroków tanecznych od podstaw.

Klub Seniora tańczy
Zajęcia taneczne dedykowane członkom Klubu Seniora „Kociewiacy”.

Instruktorzy: Natalia Głowala, młodszy instruktor Tymoteusz Pieczka

Breakdance (7-12 lat), 40 zł/mies.
Taniec łączący sztukę ze sportem, mający w sobie zalety obu tych dziedzin. Breaking definiuje empatia i dyscyplina, wyostrzenie zmysłów, wytrwałość, spojrzenie na świat do góry nogami, zdrowa rywalizacja oraz rozwój zarówno ducha jak i ciała. Breakdance to nie tylko widowiskowe akrobacje, ale również otwartość na ruchy we wszystkich możliwych płaszczyznach i mieszanka styli. Ponadto, jest to taniec oparty na improwizacji, dlatego od tancerza wymaga się umiejętności interpretacji i współgrania z muzyką. Uczestnicy zajęć w pierwszej kolejności poznają i uczą się podstaw, w oparciu o teorię, historię jak i praktyczne wykorzystanie poznanych ruchów. Drugim etapem jest nauka sekwencji tanecznych, tzw. kombinacji kroków i ewolucji, by w rezultacie samemu szukać i wybierać najlepsze dla siebie ruchy, połączenia kroków i rozwiązania. Dopełnieniem zajęć są ćwiczenia zwiększające kontrolę w tańcu, wytrzymałość, rozciągnięcie i siłę. Bitwy taneczne, dobra zabawa, ciężka praca w rytmach breakingowych bitów - Breakdance.

Instruktor pierwszej edycji kursu: Paweł Tomaszewski

Kurs tańca w parach (18+), 50 zł od osoby mies.
Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, które chciałyby spróbować swoich sił w różnych stylach tanecznych. Taniec w parze, to świetny sposób na poprawę koordynacji ruchowej i poczucia rytmu, co więcej jest to wspaniała okazja, by aktywnie spędzić wolny czas. Nauka połączona z dobrą zabawą, w rytmach dynamicznej salsy, czy gorącego tanga argentyńskiego, przepięknego walca, czy energicznego tańca cha-cha. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanego instruktora tańca.

Kontakt: koordynator pracowni Natalia Głowala, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 790 505 515